Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17  listopada  2019r.

 

 

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru. Za każdą ofiarę, również za ofiary wpłacane na specjalne konto składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś też w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.
 4. Za tydzień w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. W czwartek wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, a w piątek św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego, a więc naszego chóru parafialnego „Pokój i dobro” i scholi. Z tej racji w piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego chóru parafialnego „Pokój i dobro”, scholi dziecięcej, ich rodzin oraz o nowe powołania do tych grup. Natomiast Msza św. w int. ministrantów, ich rodzin oraz o nowe powołania do LSO – w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy też rodziców na Msze św. i do wspólnego świętowania, a chętne dzieci i młodzież - do włączenia się w służbę liturgiczną w parafii.
 6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
 7. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 16.30.
 8. Niepotrzebne wyroby jubilerskie, niekompletną lub zepsutą biżuterię na odnowienie naczyń liturgicznych używanych w naszym kościele można przynosić do końca listopada.
 9. Dziś jeszcze można zapisać się i wpłacić 12 zł na parafialne wyjście do kina „Helios” w Katowicach na film pt. „Nieplanowane” (od lat 15). Seans w sobotę, 23 listopada o15.00. Zbiórka i odbiór biletów przy kinie o 14.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła. Są również kalendarze parafialne, z których dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła i klasztoru.
 11. Spotkanie osób stanu wolnego dzisiaj przed bazyliką panenwicką o 17.30. Kolejne spotkanie 20.11. o 19.15. Na spotkaniu zostanie przedstawiony program duszpasterstwa osób stanu wolnego na przyszły rok.
 12. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja, św. Józef i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy