Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2  sierpnia  2020r.

  

 

 1. Dziś przypada Święto Matki Bożej Anielskiej, odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy na nieszpory maryjne o godz. 16.30.
 2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w niedzielę o godz. 14.30.
 3. Rozpoczynamy sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do wypisania specjalnej deklaracji znajdującej się pod chórem, podając swoje dane oraz czas, na jaki podejmujemy abstynencję, i wrzucenia jej do skarbonki pod chórem. Dane zostaną wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 4. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. wieczorne w piątki odprawiamy o godz. 18.00, natomiast w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 10.00.
 5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Ducha Świętego. Przypominamy również o nabożeństwie do św. Antoniego w każdy wtorek po Mszach św.
 6. Msza św. za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najśw. Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, uzależnień, stanów depresyjnych, w int. niepełnosprawnych, chorych i w podeszłym wieku, a także zarażonych koronawirusem i ustania pandemii - w środę o 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek od 17.30.
 8. W czwartek, w Święto Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Franciszka w int. FZŚ, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 9. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek od godz. 8.30. Chorych niezapisanych na stałej liście prosimy zgłaszać przy furcie lub w zakrystii.
 10. Zapraszamy na wakacyjne Kręgi Biblijne we wtorki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 11. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie naszej świątyni. Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę po Mszy św. o 7.00.
 12. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 13. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 14. Za wszelkie ofiary, również te składane na konto klasztorne, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja, św. Józef i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy